HISTORIE:

V.I.P. Sport Club byl založen v září roku 2015 v Olomouci. Jeho historie se tudíž může jevit jako poměrně stručná. Pokud byste se však zeptali samotného zakladatele klubu, PaedDr. Michala Hrubého, Ph.D., na souvislosti týkající se jeho vzniku, dozvěděli byste se, že V.I.P. Sport Club navazuje na letitou tradici bruntálského Klubu karate-dó, jehož prvopočátky se datují už od roku 1990. Klub karate-dó se stal v roce 1994 členem Českého svazu karate a taktéž členem nově vznikajícího Českého svazu karate Goju-ry, čímž se bruntálským karatistům otevřela cesta k ověření si svých schopností na sportovním poli. V klubu působil mnoho let právě i Michal Hrubý a řada dalších talentovaných sportovců, kteří získali medaile na MČR ME či MS. Od roku 1996 mají karatisté pravidelné zastoupení mezi nejlepšími sportovci města, okresu a kraje. Své zkušenosti ze závodů a trénování karate nyní předává na hodinách V.I.P. clubu kromě Michala Hrubého (6. DAN Karate) taktéž Mgr. Miroslav Brokeš (5. DAN Karate a 3. DAN Kobudo) a Petr Müller (1. KYU Karate).

SOUČASNOST:

V.I.P. Sport Club je v současné době stále otevřen novým uchazečům.

Nabízíme kurzy sportovní přípravky a karate Goju ryu pro děti a taktéž vyučujeme tradiční okinawské karate zaměřené na funkčnost a praktické aplikace včetně sebeobrany pro dospělé. Trénujeme pravidelně (2 x týdně) ve velké tělocvičně na základní škole Holečkova Olomouc. Pro doplnění a zpestření tréninků se také zúčastňujeme karate závodů a soustředění.

V.I.P. Sport Club Olomouc je řádným členem Olomouckého svazu karate ČSKe, z.s. (člen WKF), který je jedinou organizací karate uznávanou Olympijským výborem, a členem Českého svazu karate Goju ryu.

logo of world karate federation
 

O V.I.P. SPORT CLUBU

PODPORUJÍ NÁS

 

Mgr. Miroslav BROKEŠ

Na trénování je signifikantní ten moment, kdy se z trenérů stávají učitelé, vedoucí své žáky po cestě za poznáním vlastních schopností.

PaedDr. Michal HRUBÝ, Ph.D.

Jedním z nejvýraznějších rysů Karate je, že se v něm může uplatnit každý - mladý i starý, silný i slabý, muž i žena.

Petr MÜLLER

Na trénování je úžasné, že vidíte stále pokroky - na dětech a časem už na dospělých lidech. Vím, že ta práce stojí za to.

TRENÉŘI

Jmenuji se Mirek Brokeš, narodil jsem se roku 1974, bydlím v Olomouci a od roku 1990 cvičím karate stylu Gojuryu. Nejdříve jsem se věnoval směru Goju kai, v roce 2002 jsem se poprvé setkal s původní, okinawskou formou Goju ryu a od roku 2003 se jí i výhradně věnuji. V roce 2009 jsem se poprvé účastnil výjezdu na Okinawu a od té doby tam jednou až dvakrát ročně jezdím na pravidelné studijní pobyty. Při posledním pobytu v říjnu 2016 mi tam byl udělen 5. Dan karate a současně jsem byl okinawskou organizací Gojuryu Kokusai Karate Kobudo Renmei jmenován jejím zástupcem, shibucho pro Českou republiku. Spolu s karate se věnuji kobudo, cvičení s tradičními okinawskými zbraněmi školy Ryuei ryu, ve kterém jsem držitelem 3. Danu.

Smysl studia karate se mění s věkem a technickou vyspělostí cvičence. Pro děti a mládež to velmi často je jeho sportovní aspekt. Ten jim umožní zkoumat své limity prostřednictvím konfrontace s jinými. Bývá to dobrý odrazový můstek pro dobu, kdy se ze sportovce stane student. Tehdy se z trenérů stávají učitelé vedoucí své žáky po cestě za poznáním vlastních schopností. Sebepoznání je hlavním přínosem dlouholetého cvičení, jen uvědomění si fungování vlastního těla i mysli umožní dosáhnutí mistrovské úrovně.

Jak byste popsali svoji karate karate kariéru?

V 7 letech jsem začínla s karate (1998) v Jesenickém Karate Shotokan klubu pod vedením Svatopluka Sekaniny St. S oddílem jsme navštěvovali české i zahraniční závody - hlavně Polsko, Slovensko. K mým nejcennějším úspěchům patří MČR v Kumite (1. a 2. místo), světový pohár v Öslov Švédsko - 2. místo v kumite, evropský pohár v Polsku - 3 x Mistr v Kumite a 2 x vicemistr během několika let. Dále velká cena Hradce Králové - 1. místo v kumite, několika násobný mistr Moravy a Slezska v kumite, taktéž jsem se úspěšně umisťoval na národních a krajských pohárech. Zhruba v 18-ti jsem se závodní kariérou skončil a dal se na jiné sporty  (i bojové). Ve 24 letech jsem "oprášil starý plášť" a začal s kariérou trenéra Karate v Olomouckém Karate Goju-ryu klubu.

Karate se věnuji od svých 10-ti let, kdy jsem začínal jsem v bruntálském klubu (1991). Mezi mé první úspěchy patřilo 3. místo na MČR v kata, či několikanásobné dosažení titulu Mistr Evropy Goju ryu v kata (1995 - 1999). V soutěžní formě jsem byl až do roku 2015, kdy jsem jsem se stal např. Mistrem světa v kata veteránů nad 35 let (WGKF). Dá se tedy říci, že jsem již dlouholetým členem reprezentace Českého svazu karate /WKF/, garantem stylu Goju - ryu v ČR, nyní i předsedou trenérsko - metodické komise ČSKe a trenérem reprezentace ČSKGr. Na květnovém Mistrovství ČR v karate Goju-ryu mi byl udělen 6. DAN karate WKF. Sportu se věnuji profesionálně jako kondiční trenér.

 

Jaký je Váš pohled na karate? Co Vám karate dalo, popř. vzalo?

Když se řekne karate, jako první se mi vybaví, že se jedná o olympijský sport, jenž má ducha. Je to filozofie, jistá forma sebeobrany a myšlení. Karate mi dalo mnohé. Díky závodění a rozhodování karate jsem procestoval kus světa, našel životní přátele, nebral spoutu zkušeností. Nyní si troufám říct, že mi karate vlastně dalo směr, smyl i cíl života. Hodiny dřiny a litry potu se opravdu vyplatily. Neměnil bych za jiný sport.

Karate mi v životě dalo nové kamarády, nyní už mohu říci letité přátele, naučilo mne spoluprace s ostatními a vnímat energii kolektivu. Úctu ke starším, disciplínu. Dalo mi touhu vítězit a být lepším než v předchozím zápase, zbavovalo mne postupně strachu a dodáváno mi odhodlání v životě. Byl to úžasný koníček k odreágování se. Samozřejmě, že negativum tam také bylo - karate je žrout času, avšak výborně zúročeného. Nyní jsem Karate začal znovu dělat kvůli tomu,  abych se nadále mohl zdokonalovat, být lepším, ale hlavně předávat zkušenosti mladší generaci, za pomoci hlavních trenérů. Co je na tom úžasné, je to, že vidíte stále pokroky na dětech a časem už na dospělých lidech. Vím, že ta práce stojí za to.

 

NAŠE ÚSPĚCHY

AKTUÁLNÍ ÚSPĚCHY V ROCE 2019:

 • 1. kolo Národního poháru a Poháru talentů v karate Goju Ryu /2. 2. 2019, Hustopeče/

  • VÝSLEDKY: 13 zlatých medailí3 stříbrné 8 bronzových medailí

 

 

 

 

 

 

ÚSPĚCHY V ROCE 2018:

 • Mistrovství České republiky v karate Goju Ryu /25. 5. 2018, Brno/

  • VÝSLEDKY: 2 stříbrné a 5 bronzových medailí 

 • 2. kolo Národního poháru v karate Goju Ryu /6. 4. 2018, Hodonín/

  • VÝSLEDKY: 3 zlaté a 3 bronzové medaile

 • 1. kolo Národního poháru v karate Goju Ryu /2. 3. 2018, Kroměříž/

  • VÝSLEDKY: 5 bronzových medailí

ÚSPĚCHY V ROCE 2017:

 • Mistrovství České republiky v karate Goju Ryu /13. 5. 2017, Brno/

  • VÝSLEDKY: 2 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile

 • 2. kolo Národního poháru v karate Goju Ryu /22. 4. 2017, Kroměříž/

  • VÝSLEDKY: 1 zlatá, 2 stříbrné a 7 bronzových medailí

 • 1. kolo Národního poháru v karate Goju Ryu /4. 3. 2017, Hustopeče/

  • VÝSLEDKY: 2 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí

​​

 • Pohár talentů a krajský pohár OSK ČSKe /18. 2. 2017, Olomouc/

  • VÝSLEDKY: 3 zlaté, 3 stříbrné a 6 bronzových medailí

KARATE SOUSTŘEDĚNÍ A KEMPY

Členům klubu nabízíme možnost účastnit se mnoha soustředění, na kterých probíhají speciální tréninky karate pod vedením těch nejlepších trenérů. Soustředění mnohdy slouží jako příprava na závody, probíhá na nich nácvik kumite, kata, či se vysvětluje teorie pravidel karate. Program bývá obohacen též o sportovní hry či různé společenské akce.

VIP SPORT CLUB NA KEMPU TALENTOVANÉ MLÁDEŽE MORAVY 2019

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ - LUHAČOVICE 2018

 
 

FOTOGALERIE

© 2017 V.I.P. Sport Club Olomouc, z.s.

VI. DAN - Michal Hrubý